فارسی دهم | درس اول : چشمه و سنگ

شناسنامه آزمون

درس : فارسی
پایه : دهم تجربی ، دهم ریاضی
فصل : فصل اول:(ستایش و ادبیات تعلیمی)
درس: یکم(چشمه و سنگ)
تعداد تست : 103 تست

تفکیک سوالات

 تفکیک تست های آزمون فارسی دهم درس اول بر اساس سطح سختی :
آسان : 19      متوسط :  55     دشوار:29
 
تفکیک تست های آزمون فارسی دهم درس اول بر اساس مبحث :
آرایه های ادبی :  19     قرابت معنایی:34     دستور زبان:  17      لغت و واژگان: 32       تاریخ ادبیات:  1   

باکس مشاوره

این درس از فارسی سال دهم به این دلیل که مربوط به ادبیات تعلیمی هست این انتظار می ره ازش که سوالات قرابت معنایی و واژگان بخش اصلی بانک سوالاتش رو تشکیل بدن، پس برای کسب یه درصد مطلوب توی این آزمون قبلش برای این دو مبحث برای این درس از کتاب فارسی دهم آماده باش.

این درس به گونه ای هست که سطح سختی سوالاتش برای هر مبحث با مبحث دیگه فرق انچنانی نداره. یعنی دستور زبان به همون  نسبت سوال سخت داره که قرابت و ارایه سوال سخت دارن ، سوالات لغت مربوط به این درس هم چندان راحت نبودن پس حواست باشه لغات این درس رو به خوبی به خاطر بسپاری.

با توجه به سطح سوالات در آزمون فارسی دهم درس اول (چشمه و سنگ) کسب درصد 65 مطلوب خواهد بود.

لازمه که بگم درصد بالا تر از این ( 65 درصد) خیلی خوبه؟

توجه داشته باشید که هر چند می تونید سوالات رو در چند نوبت حل کنید و محدودیت زمانی برای این آزمون ندارید اما کوشش کنید در یک تایم با زمان محدود آزمون رو حل کنید.

تایم آزمون بنا بر پایه درسی تون می تونه متفاوت باشه  برای آزمون های ابتدایی می تونید برای هر سوال یک دقیقه وقت بزارید و رفته رفته این زمان رو کمتر هم بکنید.

هر چند که می تونید پاسخ هر سوال رو با کلیک کردن روی ایکون (راهنما) ببینید اما در توصیه می کنم که زیاد از راهنما استفاده نکنید چون ذهنتون به مرور تنبل می شه و برای پاسخدهی به سوالات تلاش کمتری خواهد کرد.

به بالای صفحه بردن